MENU
  • Pers
  • Vacatures
  • Stage
  • Contact
  • Steun ons!
  • Wie zijn wij
    • Opdracht
    • Medewerkers
    • Samenwerking
    • Archief
  • Wat doen we
    • Projecten
    • Activiteiten
  • Agenda
  • Vrijwilligers
  • Documentatie
  • Tijdschrift FRANK
  • Home
  • Wat doen we
  • Projecten
  • Ieders Stem Telt!

Ieders Stem Telt!

Print

 

 

Sociale thema’s beheersen zelden lokale verkiezingscampagnes. Mensen die het moeilijk hebben in onze maatschappij  laten hun stem vaak onvoldoende horen. Ieders stem telt is een grootschalig verkiezingscampagne van Samenlevingsopbouw in elke Vlaamse provincie en in de centrumsteden. De bedoeling is om mensen die het moeilijk hebben in onze samenleving een stem te geven in de verkiezingsdebatten, en sociale thema’s een meer prominente plaats te geven in de politieke agenda.

  • Inhoud
  • Updates
  • Documentatie

Ieders Stem Telt 2012 n.a.v. de provinciale- en gemeenteraadsverkiezingen

Gent: kansengroepen mengen zich in het beleid en leggen 15 prioriteiten vast

In 2012 vroegen we samen met onze partners in aanloop van de gemeenteraadsverkiezingen aan meer dan 1000 mensen in Gent wat zij nodig hebben om menswaardig te leven. Niet alleen de Vlaamse of federale overheid, maar ook de gemeentebesturen kunnen maatregelen nemen die een ingrijpende verbetering teweeg kunnen brengen in het leven van mensen die kampen met één of meerdere vormen van maatschappelijke achterstelling.
Via stembrieven, via groepsbevragingen en individuele gesprekken gaven maatschappelijk kwetsbare mensen hun mening. Het resultaat was een lijst met 15 prioriteiten voor OCMW en Stad Gent. Met een grootschalige campagne op een aantal Gentse markten en pleinen, Lijst 15, zijn deze 15 prioriteiten ook bekend gemaakt bij het grote publiek.
En met resultaat! Alle 15 prioriteiten zijn in één of andere vorm in het bestuursakkoord van Stad Gent opgenomen. Gentenaars in een kwetsbare positie hebben het beleid mee kunnen bepalen.

Rapport: inspanningen groot, maar realiteit blijft voor velen zeer moeilijk

Drie jaar na de verkiezingen, 10 december 2015,  reikten de partners van Ieders Stem Telt het derde rapport uit dat de inspanningen voor deze 15 prioriteiten bekijkt. Verschillende groepswerkingen en medewerkers kwamen samen om op basis van hun ervaringen en informatie punten te geven per prioriteit. Uit de punten blijkt dat het college er niet op achteruitgaat in vergelijking met de vorige jaren, maar dat er nog veel ruimte is voor verbetering.


Ieder Stem Telt 2014 n.a.v. de Vlaamse, federale en Europese verkiezingen

IedersStemTelt2014_debatAffiche-A4
Ook naar aanleiding van de Vlaamse, federale en Europese verkiezingen gaven bijna 10.000 kwetsbare mensen uit alle Vlaamse provincies hun mening over wat nodig is om menswaardig te leven.

Dit resulteerde in het memorandum ‘Kiezen voor een solidaire samenleving. Herverdelen is nodig‘, dat pleit voor een meer rechtvaardige fiscaliteit en investeringen in toegankelijke en kwaliteitsvolle basisvoorzieningen voor iedereen, in duurzame en kwalitatieve jobs, in onderwijs als hefboom tegen sociale uitsluiting, in betaalbare en kwaliteitsvolle woningen voor iedereen en in toegankelijke  gezondheidszorg.

Ieder Stem Telt 2014 is gedragen door Samenlevingsopbouw, Welzijnszorg, Welzijnsschakels en Uit de Marge.

 

Het Oost-Vlaamse hoogtepunt van de campagne vond plaats op woensdag 14 mei 2014 toen 750 mensen uit kansengroepen met toppolitici in debat gingen.

  • Persbericht: rapportuitreiking Ieders Stem Telt (10/12/2015)
  • Rapportboekje 2015
  • Rapportboekje 2016
  • Rapportboekje 2017
Deel:

Updates

08.12.17

Vijfde rapport: ‘5 voor 12’ – er is nog heel wat werk aan winkel

... Meer
09.12.16

De prioriteiten gezien door de ogen van cartoonist Sam SCARPULLA

... Meer
09.12.16

Vierde rapport: opnieuw grote inspanningen geleverd, maar er blijven nog heel wat verbetervoorstellen over.

... Meer

Documentatie

Ieders Stem Telt – Rapport 2017

Kwetsbare mensen beoordelen op welke manier het Gentse schepencollege inspeelt op de lokale beleidsprioriteiten die zij in 2012 vastlegden.

Download

Ieders Stem Telt – Rapport 2016

Kwetsbare mensen beoordelen op welke manier het Gentse schepencollege inspeelt op de lokale beleidsprioriteiten die zij in 2012 vastlegden.

Download

Ieders Stem Telt – Rapport 2015

Kwetsbare mensen beoordelen op welke manier het Gentse schepencollege inspeelt op de lokale beleidsprioriteiten die zij in 2012 vastlegden.

Download

Prioriteitennota Ieders Stem Telt 2012

In 2012 stellen kwetsbare mensen deze prioriteitennota op in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen .

Download

Verbetervoorstellen sociale prioriteiten

Maatschappelijk kwetsbare groepen en partners stellen jaarlijks samen om het Ieders-Stem-telt-rapport op. Op dat moment formuleren ze ook deze verbetervoorstellen de de uitvoering van hun sociale prioriteiten kunnen verbeteren.

Download

Memorandum Ieders Stem Telt 2014

Memorandum 'Kiezen voor een solidaire samenleving. Herverdelen is nodig' n.a.v. van de regionale, federale en Europese verkiezingen 2014

Download

Wil je meedoen als vrijwilliger?

Kan je wat tijd vrijmaken en wil je je graag inzetten voor Samenlevingsopbouw Gent? Bekijk hier alle mogelijkheden.

Doe mee!

Rapportuitreiking 2017 Ieders Stemt Telt 2012

Bekijk de foto's
samenwerking

Partnerschap

Ieders Stem Telt!

Steun ons!

Er zijn verschillende manieren om ons te steunen.
Vind hier de manier die het best bij jou past.

Steun ons!

Doe mee!

Kan je wat tijd vrijmaken en wil je je graag inzetten voor Samenlevingsopbouw Gent? Bekijk hier alle mogelijkheden.

Doe mee!

Blijf op de hoogte

Geef hier je e-mailadres in en blijf op de hoogte van onze activiteiten en nieuwtjes.

  • Wij verwerken uw persoonsgegevens conform het privacy-beleid van Samenlevingsopbouw Gent vzw.
  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Webdesign Antwerpen Volta

Blaisantvest 70, 9000 Gent - 09 223 95 15 - info.gent@samenlevingsopbouw.be

  • © Samenlevingsopbouw
  • Privacyverklaring
  • Gebruiksvoorwaarden
We gebruiken cookies om er zeker van te zijn dat je onze website zo goed mogelijk beleeft. Als je deze website blijft gebruiken gaan we ervan uit dat je dat goed vindt.Ok